Beni rahatsız eden her şeye tepki vermek zorunda olmadığımı

Beni rahatsız eden her şeye tepki vermek zorunda

Beni rahatsız eden her şeye tepki vermek zorunda olmadığımı yavaş yavaş öğreniyorum.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki, başıma gelen her kötü şeye tepki vermek için gereken enerjimin beni boşalttığını ve hayattaki diğer iyi şeyleri görmeme engel oluyor.
herkese derman olmayacağımı ve herkesin bana nasıl davranılmasını istediğim gibi davranmasını sağlayamayacağımı öğreniyorum yavaş yavaş.
Birini ‘kazanmak’ için bu kadar çok çalışmanın sadece zaman ve enerji kaybı olduğunu ve sizi boşluktan başka bir şey ile doldurduğunu yavaş yavaş öğreniyorum.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki tepki vermemek benim bir şeyler için sorun olmadığım anlamına gelmiyor, sadece bunun üzerinde yükselmeyi seçtiğim anlamına geliyor.
Hizmet ettiği dersi almayı ve ondan ders almayı seçiyorum.
Büyük insan olmayı seçiyorum. İç huzurumu seçiyorum çünkü gerçekten ihtiyacım olan şey bu.
Daha fazla drama istemiyorum. Yeterince iyi olmadığımı hissettiren insanlara ihtiyacım yok.
Kavgalara, tartışmalara ve sahte bağlantılara ihtiyacım yok.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki bazen hiçbir şey söylememek her şeyi anlatıyor.

Seni üzen şeylere tepki vermenin başkasına duyguların üzerinde güç verdiğini yavaş yavaş öğreniyorum.

Başkalarının ne yaptığını kontrol edemezsiniz ancak nasıl yanıt verdiğinizi, nasıl başa çıktığınızı, nasıl algıladığınızı ve ne kadarını kişisel olarak almak istediğinizi kontrol edebilirsiniz.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki belki de tüm bu hayal kırıklıklarının sadece bize kendimizi nasıl seveceğimizi öğretmek için vardır çünkü bu, bizi aşağı çekmeye çalışan insanlara karşı ihtiyacımız olan zırh ve kalkan olacaktır. İnsanlar güvenimizi sarsmaya çalıştıklarında ya da değersiz olduğumuzu hissettirmeye çalıştıklarında bizi kurtaracaklar.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki tepki versem bile hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini, insanların aniden beni sevmesini ve saygı duymasını sağlamaz, sihirli bir şekilde fikirlerini değiştirmez.
Bazen bazı şeyleri kendi haline bırakmak, insanların gitmesine izin vermek, kapanış için savaşma, açıklama sorma, cevapların peşinde koşma ve insanların nereden geldiğini anlamasını bekleme.
Yavaş yavaş öğreniyorum ki, etrafında olup bitenler üzerine değil ve onun yerine içinizde olup bitenler üzerine odaklamadığında hayatın daha iyi yaşanır.
Kendiniz ve iç huzurunuz üzerinde çalışın ve sizi rahatsız eden her küçük şeye tepki vermemenin mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmenin ilk malzemesi olduğunu fark edin.

Stevie Flood

Benim De Söyleyeceklerim Var