Sevgiliye Mektup, Romantik Aşk Mektubu

Sevgiliye Mektup, Romantik Aşk Mektubu

Anlamsız hayatımın anlamı. Canım aşkım.

Seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya dilimin ve aklımın yetersiz kaldığını biliyorsun. Zaten böyle büyük bir aşkı, şu kısacık satırlara sığdırmanın da hiçbir şekilde imkanı yok. Ey güzel gözlüm, gül yüzlü meleğim. Şu kağıdı kalemi elime aldığımda, saatlerce oturup içimi dökesim var sana. Ancak seni öyle çok özledim ki, yine hasretinden dem vurur, yine sana olan büyük aşkımın verdiği duygularla düşüncelerime yön veririm.

Ey benim koklamaya kıyamadığım beyaz güvercinim. En benim hasret kokulum. Seni senden daha çok seviyordum. Şimdi en az o sevgi kadarda, özlüyorum. Yıldız yıldız bakan gözlerinle aydınlığa kavuşan gecelerim, artık  kabus dolu bir hal aldı. Yazmak için asla yazmıyorum. Duygularım her zamankinden daha yoğun. Özellikle sana duyduğum hasret, herhalde dünyadaki cehennem sayılır. Ancak ben umut ediyorum ki, kavuştuğumuzda bu cehennemi cennete döndüreceksin. Feragat edeceğim bu kavurucu hasretinden. O gün benim en güzel günüm, özgürlüğümün en uç noktası olacak.

Sen yanımdayken, hiçbir sıkıntımı derdimi hatırlamıyorum. Sen yanımda yokken de, tüm derdim tasam bir anda üzerime saldırıyor gibi. Ey benim korkarımı yenenim, ey benim yağmur gözlüm. İnan ki tahmin ettiğinden çok daha fazlasını özledim ben.  Seninle yaşanan o güzel günlerin ardından bir gün bile senden ayrı kalmak, bana sensiz yapamayacağımı çok iyi göstermiş oldu. Bu hasret sanırım hiçbir sıkıntıya, acıya benzemiyor. Umutlar içinde bekleyişle birlikte, sabretmesini de öğrenmiş oluyor insan. Yokluğunda geçmişin, yani senden öncesinin ve seninle olanların muhasebesini de bol bol yapma fırsatım oldu.

Kalbim, Ruhum, Hasretim. Seninle yaşamak ve seninle yaşlanmak istiyorum. Hasret zor olsa da, hasretin sonundaki vuslat, bir ömre bedel. Yine bir gün el ele verip, gökyüzünde yıldızları izleyeceğiz. Ben ise, yıldızlara bedel gözlerini izleyeceğim. Her anım seninle dolu olacak. Bu yokluğun acısını, dolu dolu dolu çıkaracağız. Dünyalar güzeli aşkım. Sen benim kurak çölde bulduğum su gibisin. Hastalıkta kavuştuğum şifasın. Sen bana bir aşk, bir hayatsın.  Sen kalbimin en derinliklerine koyduğum, en kıymetli varlığımsın. Gözlerim seninle hayat buluyor, yüzüm seninle gülüyor. Özlemin canıma tak etti ey güzeller güzeli. Bu hasret artık bitmeli. Özlemin bir sonu olmalı. Nerede ne durumda olursan ol, bil ki ben seni her an seviyor olacağım.

Ben sensiz, rüzgarda savrulan bir yaprak misaliyim. Hayatıma seninle anlam yüklüyorum. Seninle huzurlu ve mutlu oluyorum. Her zaman, en özelim olarak kalacaksın.

Seni her zaman kendinden bile daha çok sevecek olan, sevgilin.

Benim De Söyleyeceklerim Var