Uzaktaki Sevgiliye Mektup

Uzaktaki Sevgiliye Mektup

Her güneşin batışında, seninle el ele güneşin batışını izlediğimiz geliyor aklıma ey yar. Nutkum tutuluyor o anda. Sevgiyle bakan gözlerin, baldan tatlı sözlerin var hala aklımda. Meğer ki ben sensiz, kimsesizmişim. Öyle özledim ki o yaşanan günleri. Hasretin vurur her sabah pencereme. Kısa bir mektupla senin gibi birine olan özlem ve hasret , acaba ne kadar iyi anlatılabilir ki? Sesin çınlıyor kulaklarımda. Gülümseyişin her an gözlerimde. Adın her zaman sözlerimde. Çok özledim seni canımın içi. Zaten yanımdayken hasretimdin, şimdi uzaklarda öldüresiye bir hasret yaşıyorum sensiz.

Her ne kadar uzak olduğun sol yanıma biraz hüzün bıraksa da, bir gün geleceğini bilmek ayrı bir mutluluk katıyor dünyama. Bir gün kavuşacağız ya nasıl olsa? İşte sana kavuşmanın düşüncesi bile mutlu ediyor beni. Bu duygu ancak seven bir kalbin içinde olabilir. Hasretinle yanarken alev alev, vuslatı bilmektir mutluluk veren. Kim bilir şimdi neler yapıyorsun? Sende beni ne kadar özlemişindir. Bu sefer ki öyle bir vuslat olsun ki aşkım. Bir daha hiçbir şekilde ayrılık olmasın. Bu özlemler bir daha hiç yaşanmasın. Gözümün nuru, başımın tacı. Hayatıma anlam katanım. Seni çok ama çok seviyorum.

İnan ki ölesiye özledim. Şimdi yanımda olsan, ne kadar? Diye sorardın belki de.. Sonsuzluğun sonu kadar be iğde dalım. Sonsuzluğun varsa bir sonu, onun sonu kadar özledim ben seni. Sensiz hasret kokuyor her yanım. Sensiz doğan güneşe, gecemi aydınlatan ay ve yıldızlara bile düşmanım. Çünkü sensiz batıyor benim üzerimde. Sensiz aydınlatıyorlar gecelerimi. Aşk öyle bir tuhaf duyguymuş ki. Aşık olduğundan uzak olunca, uyku düzenin değişiyor. Uykuların huzursuz özlem dolu oluyor. Beni merak etme nar çiçeğim. Ben yine bildiğin gibiyim. Yine gecemle gündüzümle, sen doluyum. Gece düşlerimdesin, gündüz hayallerimde. Dinmeyen özlemim, en sevdiğim, sevdiceğim. Bu hasreti daha fazla uzatmayalım lütfen.

Sen gittin ya.. Tüm hayallerim yarım kaldı bir anda. Sensiz yapabileceğim şeylerden dahi uzağım. Yapsam da bir tadı olmayacak biliyorum. Hepsini, gelip kavuşacağımız o güne saklıyorum. Hep hasretten bahsettim ama, bir yandan da umut doluyorum tıka basa. Yılmaz bir savaşçı gibiyim adeta. Sensizliğin her perişan edici sillesinde, yeniden daha güçlü bir umutla bekliyorum vuslatı. Bu ayrılıkta elbet bir gün geçecek. Ellerin elime, gözlerin gözlerime değecek. İşte o günkü bir gülüşün, benim için yine bir ömre değecek.

Seni senden daha çok seviyorum sevdiceğim. Öpüldün.

Benim De Söyleyeceklerim Var